İnsanlar neden gökyüzüne doğru yürümez?

Gökyüzüne doğru yürümek için gerekenleri ele alalım. Bir yukarıdaki müzik şaka şaka :) Bir gökyüzü, iki bakış açısı bilgisi, üç yönelecek kısımlarımız ve onların hareket ettirilmesi.

Hedef

Gökyüzünün ne olduğu konusunda hemfikiriz. Gökyüzü için herkesin kendi tanımı olsa da bir adı var: Başarı. Mutlu bir hayatı idame ettirmeye çalışmak ve bunun uğraşını vermek başarı olarak tanımlanabileceği gibi sadece kariyer seviyeleri üzerinden adımlar atmak da başarı şeklinde tanımlanabilir veya farklı tanım olarak insanlara sağladığımız maksimum faydalar bütününün çokluğu.

Yol

Bu üç kavramdan en önemlisi bakış açısı bilgisi. Böyle desem de inanmayın. Biri en önemli o, bu veya şu diyorsa büyük ihtimal palavra sıkıyordur. Gökyüzüne doğru yürümek için bir yön bilgisine ihtiyacımız olduğu aşikar. Eğer bu bilgi net ve anlaşılır değilse gökyüzünden uzaklaşacağımız bir yola başlayacak olabiliriz. Bu yüzden mesele hiçbir zaman bakmak olmadı, görmek oldu. Gökyüzünü görmek. Birçok şeye rağmen görmek.

Hareket

Her bir hareket sadece kendi içerisinde değişikliklere sebep olmaz. Hareket her zaman bir şeyin parçasıdır ve birçok şeyi etkiler. Bu etkiler o an hissedilebilir veya yaşanabilir olmak zorunda olmadığı için bir yanılmasa içeriyor gibi görünebilir. Çünkü biliyoruz ki durgun görünen bir canlı bile hiç olmadığı kadar hareketlidir. Bunu ölmeden önce de anlayabilmeliyiz.


Bu soru metro istasyonundan çıkarken geldi aklıma. Biz yürüyen merdivenin solundaki insanlar gökyüzüne doğru adım atmaktan mutluyuz. Umalım ve uğraşalım, tüm yollar gökyüzüne doğrulsun.